Posts Tagged ‘seo’seo teknikleri, site yaşı

Site yaşı, Seo teknikleri konusunda en önemli kriterdir. Bir web sitesi yaşı ne kadar eski olursa arama motorlarında ilk sayfada çıkma ihtimali o kadar yükselir.

Bu konuyu gerçek hayatta görebileceğimiz bir şekilde örnekleyelim, yaşadığınız sokakta iki adet firma var diyelim. Bu firmalardan biri ile alışveriş yapmak istiyorsunuz. Biri oldukça eski bir firma diğeri ise daha yeni açılmış bir firma, ürün yelpazesinin aynı olduğunu almak istediğiniz ürünü ikisinde de bulabileceğinizi kabul edelim. Hangisine giderdiniz? Bazıları muhalif olmak için yeni açılana giderim der fakat ciddi bir ürün veya hizmet alacaksanız yıllardır ayakta olan eski firmayı seçeceklerini kendileri de bir süre sonra anlarlar.

domain yaşı

Şimdi bu örnekle site yaşı yeni hiç mi umut yok diyebilirsiniz. Hatta site yaşı yeni ama ben onlardan daha iyi hizmet veriyorum da diyebilirsiniz. O zaman tanınmanız, güven kazanmanız için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Karamsarlığa kapılmayın eski site yaşı her zaman arama motorlarında ilk sıralarda çıkar şeklinde düşünmeyin. Onlar da hata yapabilir, siz onların hatalarınızı kendiniz için kazanç durumuna çevirebilirsiniz. Hele birde sürekli kurallara uygun, Seo teknikleri yerine getirilmiş, yüm Seo kriterleri aksatmadan yapılmış bir web sitesi sahibiyseniz ileride kolay kolay sırtınız yere gelmeyecektir.

Bir işletmenin zaman içerisinde çeşitli sorunlar yaşayarak ayakta kalması o işletmeye deneyim kazandıracaktır. Bu deneyim o işletmeyi denetleyen denetleme organlarına da o işletme için bir miktar ayrıcalık kazandıracaktır. Yeni açılan bir işletmenin hata yapma olasılığı, ne kadar işinde uzman olsa da eski bir işletme kadar tecrübeli değildir. Seo teknikleri açısından site yaşı önemini bu bakış açısından biraz daha iyi anlayabilirsiniz.

Seo teknikleri açısından önemli olan bir diğer konu backlink getirileridir. Bu konu çok tartışılsa da Seo teknikleri açısından bir kazanç olduğu sürekli gerçektir. Peki backlink ile ne ilgisi var site yaşı ve Seo teknikleri derseniz, doğal backlink sitenizi beğenen, başkalarının da faydalanmasını sağlamak için size verilen link sayısıdır. Bu linklere backlink denir. Backlink doğal olarak belirli bir zaman içerisinde edinilir. Bu bir örnekleme verilmek gerekirse 2 yaşında bir site için yaklaşık 50 backlink doğal olarak edinilmiş kabul edersek. 1 yaşında bir sitenin 60 backlink alması bu işte bir hile var mantığını doğuracaktır. Bu sebeple siteniz incelenecek banlanmanıza neden olabilecek üzücü durumlarla karşılaşmanıza neden olabilecektir. Seo teknikleri, site yaşı bu nedenle oldukça önemlidir.seo teknikleri

Seo teknikleri, Seo kriterlerinin uygulandığı arama motoru optimizasyon hizmetleri teknik ayrıntıları kapsamaktadır.

seo teknikleri

Web sitelerinin arama motorlarında üst sayfalarda çıkma işlemi için çeşitli Seo teknikleri dikkate alınarak uygulanmaktadır. Aslında Seo teknikleri, bir web sitenizin iyi uygulandığı zaman başarılı, faydalı bir web sitesi olduğu anlamına gelir. Seo teknikleri, istekli, teknikleri anlayan bir mantık ile zorlama olmaksızın uygulanmalıdır. Seo teknikleri uzmanı, konuyu bütün olarak ele aldığı zaman bir zahmet olarak görmeyerek her Seo teknikleri uygulama yapan için zevk vermektedir. Seo teknikleri konuyu anlamayan madde madde Seo teknikleri uygulamaya çalışan biri için yorucu, hata sıkıcı bir çalışma olarak algılanabilmektedir. İşini seven bir web tasarım firması, Seo teknikleri uygulama aşamasında sıkıcı bir durum aksine zevkli, sonuç getiren, arama motorlarında üst sıralarda çıkma sonuçlarını elde edebileceği için uygulayana tat vermektedir.

Seo teknikleri, önemli teknikleri maddelemek gerekirse;

Seo teknikleri, Meta tag etiketleri

Meta tag etiketleri Seo teknikleri açısından en önemli Seo teknikleri içerisinde yer almaktadır. Meta tag etiketleriniz özenle hazırlanan sayfaların içerik kimliklerini taşır. Arama motorları meta tag etiketlerini öncelikli inceleyeceği için başarılı bir Seo teknikleri uygulamasını yerine getirmiş olacaksınız.

Seo teknikleri, heading etiketleri

Seo teknikleri açısından heading etiketleri sayfa içi başlık, yardımcı index, vurgulama metinleri içerin oldukça önemli bir tekniktir. Seo teknikleri açısından heading etiketleri vazgeçilmezdir. Heading etiketleri yerinde uygulanmayan bir sayfa değersiz, diğer kelimelerle eş değerde algılanacaktır. İncelemekte olduğunuz sayfa da Seo teknikleri açısından başlıklar heading etiketleri ile vurgulanmıştır.

Seo teknikleri, dahili ve harici link çıkışları

seo teknikleri etiketler

Web sitesi üzerinde bulunan dahili link bağlantıları, tüm sayfalarınızın değerinde indexlenmesini sağlayacağından Seo teknikleri açısından ciddi önem taşımaktadır. Harici link çıkışları ise gereken, destekleyici veya önerici yapıda, gelir elde edilmeyen bir yapıda olmalıdır. Harici link çıkışlarında yapılan hatalar Seo teknikleri konusunda diğer kazanımlarınızı kaybetmenize neden olacağından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Seo teknikleri, görsellerde alt ve title etiketi kullanımı

Seo teknikleri açısından oldukça önem taşıtan bir diğer konu görseller (resimler de) alt ve title etiketlerinin kullanımıdır. Arama motorlarına yardımcı olmak açısından Seo teknikleri konusunda olmazsa olmazlardandır. Bir içerik içinde kullanılan görselin alt etiketi ile bağlamak, içeriğin ve görselin konu ile ilgili olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için önemli bir Seo teknikleri maddesini yerine getirmiş olacaksınız.profesyonel seo danışmanlığı

Seo şeklinde isimlendirilen arama motoru optimizasyonu, profesyonel seo danışmanlığı firmaları tarafından yapılmaktadır. seo danışmanlığı Sürekli güncellenen, yeni seo kriterleri eklenen, hile ve yasal olmayan Seo kriterlerinin uygulanmasından dolayı arama motorları sürekli Seo kriter güncellemeleri yaparak yasal, Seo kriterlerine uygun siteleri ayrı tutma çabası içerisindedir. İşte Seo danışmanlığı burada devreye girmektedir. Profesyonel Seo danışmanlığı hizmeti veren bir firma, mevcut Seo kriterlerini bilir, Seo danışmanlığı hizmeti olarak müşterilerine sunmaktadır. Profesyonel Seo danışmanlığı veren bir firma Seo hizmeti verdiği web sitesini etik kurallar dahilinde zirveye taşıyabildiği gibi kendilerini profesyonel gösterek bilgi ve çalışmalarında amatör bir Seo danışmanlığı hizmeti veren kişilerse bir web sitesini yıllar sürecek onarım gerektirebilen kötü durumlara sokabilmektedir. Seo danışmanlığı hizmeti verdiğini belirten bazı Seo uzmanı kişilerin Seo programları eşliğinde harici Seo çalışmaları ile web sitelerini incelemeden yapmış oldukları uygulamalar web sitelerine zarar verdiği gerçektir. Seo programları, profesyonel Seo danışmanlığı veren kişiler için sadece yardımcı bir program olup Seo danışmanlığı hizmetlerinde bir bütün olarak düşünülmesi gerekmektedir. Seo danışmanlığı hizmeti, web sitesini her sayfası ile değerlendirme, sayfalar üzerinde düzenlemeler yapmayı gerektirmektedir. Seo kriterleri yerine getirilmeyen bir web sitesi Seo danışmanlığı hizmmetlerinde sonuç vermeyecektir. Backlink, makale yayınlanması gibi çalışmalar Seo danışmanlığı hizmeti içerisene girmeyen aldatıcı, geçiçi Seo kriterleridir. Profesyonel Seo danışmanlığı almak istediğiniz kişilerin sizin sürekli bir Seo kriterleri konusunda çözüm ortağı, hatta bir personeliniz gibi olması gerekmektedir. Arama motorlarında iyi sonuç almak için profesyonel bir Seo danışmanlığı hizmeti veren firma, hesap vermeden tüm Seo kriterlerini yerine getirmelidir. Arama motorları tarafından getirilecek yeni kriterler profesyonel bir Seo danışmanlığı hizmeti veren kişilerce sizin haberiniz olmadan web siteniz üzerinde uygulanması gereklidir. Siz her yeni kriteri Seo danışmanlığı veren kişilere bildirmek, talep etmek zorunda değilsiniz. Kaldı ki ne kadar kriteri bilebilirsiniz ki talep edebilesiniz. Bu Seo danışmanlığı hizmeti veren kişinin görevidir. Seo danışmanlığı almak istediğiniz kişinin ne derecede profesyonel olup olmadığını size sunacağı Seo danışmanlığı hizmeti verdiği referanslarından edinebilirsiniz.


dahili link bağlantıları ve seo kriterleri

Dahili link bağlantıları, Seo kriterleri içerisinde oldukça önem taşıtan bir Seo kriterdir. Dahili link, bir web sitesinin yol haritasıdır.

dahili link bağlantıları

İyi bir içeriğe sahip, oldukça faydalı bilgiler veren bir web sitesi sahibisiniz. Birçok alt sayfanız var ve bu alt sayfaların hepsi arama motorları açısından değerli, bu durumda dahili link uygulamaları Seo kriterleri açsısından kesinlikle ihmal etmemeniz gereken bir kriterdir. Site içerisinde dahili link çalışması yapılmayan bir web sitesi sayfalar arasındaki kopukluk nedeniyle gereken dereceyi almayacak, genel anlamda web sitenizin alt sayfaları ile değerlendirilmeden bir sonuç ortaya koyacaktır. Dahili link çalışmalarının Seo kriterleri açısından önemi, olması gereken bir kriter haline gelmesi aslında web sitesi sahibine fayda sağlamaktadır. Bu dahili link kriteri sitenizin değerli alt sayfalarının rahat incelenerek arama motoru gözünde daha değerli bir duruma gelmesini bu sayede de alt sayfalarınızın sorgulamalarda bulunabilmesini sağlayacaktır.

Dinamik sistemdeki web sitelerinde (wordpress, joomla, vb.) dahili link bağlantılarını yapmak oldukça kolay, statik web sitelerinde ise dahili link bağlantıları yapmak pek kolay olmadığından arama motorlarında bu Seo kriteri yerine getirildiği için o tür cms sistemlerini sık görmekteyiz. Oysa ki, iyi hazırlanmış statik bir web sitesinde de dahili link bağlantıları ciddi bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Dahili link bağlantıları, Seo kriterleri içerisinde hemen hemen her Seo kriterinde olduğu gibi belirli bir birim içerisinde tutulmaktadır. Dahili link bağlantıları sayfa içerisinde yaklaşık 100 link olması gerekir kuralı, içeriğin genişliğine göre farklılıklar gösterebilir. Dahili link bağlantıları 100 link üzerinde olmaması kuralı diğer bir yandan arama motorlarının sitenizi daha iyi ve kolay inceleyebilmesi açısından önemsenmektedir.heading etiketleri ve seo kriterleri

Bir web sitesinin Seo kriterleri açısından Heading Etiketleri yeterli ve yerinde kullanılması gereklidir.

Heading Etiketleri konusunu Seo kriterleri açısından değerlendirmek gerekirse, web siteleri içerisinde kullanılan Heading Etiketleri, meta tag etiketleri ile uyumlu konuyu anlatımı açısından Heading Etiketleri yol gösterici olması gerekmektedir. Arama motorları web sitenizi incelerken ilk olarak meta tag etiketleri daha sonra da Heading Etiketlerini kontrol ederler. Bu işlem sonrasında kullanılan Heading Etiketleri içerik ile paralel olma durumu incelenir. Heading Etiketleri, içeriğiniz ile aynı kelimeleri içeriyor ve meta taglar aynı kelimeleri içeriyorsa başarılı bir ilerleme kaydediyorsun demektir.

heading etiketleri

Heading Etiketleri, kendi içerisinde <h1>, <h2>, <h3> şeklinde dağıtılmalıdır. Belirli bir ölçü içerisinde kullanılması gereken Heading Etiketleri, abartılmadan, görevini yerine getirebilecek kıvamda kullanılmalıdır. Heading Etiketleri açısından yoksun web siteleri Seo kriterleri incelendiğinde önemli Seo hatası olarak karşınıza çıkacaktır. Heading Etiketleri sıralama mantığını konu anlatımı içerisinde konu başlığında h1, konunun alt başlıklarında h2, diğer vurgu bölümlerinde ise h3 olarak kullanmanız Heading Etiketleri Seo kriterini yerine getirecektir. İçerik açısından yetersiz fakat Heading Etiketleri kullanılan bir web sitesi ise Google politikaları açısından ceza alma durumuna düşecektir. Heading Etiketleri kullanımı css dosyası ile şekillendirilerek standart Heading Etiketleri boyutlarından daha küçük siteni ile uyumlu bir şekilde sunulabilmektedir. Css dosyası üzerinden yazı karakteri, font ebatları gibi değişiklikler sayesinden görsel olarak tatmin edici bir görünüm sergileyebilirsiniz. Heading Etiketleri html kodlarında gereksiz bir kalabalık oluşumunu engelleyeceği için arama motorları tarafından ayrıca beğenilen bir site sahibi olmanız sağlanacaktır.

Uygulaması kolay, html dillerine hakim olmayan kişiler tarafından da uygulanabilecek olan Heading Etiketleri, kod yazılımı kullanmadan hazırlanan web sitelerinde (wordpress, joomla gibi cms sistemleri) ayrıca httml görünümü üzerinden tanımlanabilmektedir. Birçok Seo kriteri konusunda olduğu gibi Heading Etiketleri konusu da aşırıya kaçmadan, yerinde ve yeterli kullanım gerektirmektedir.

Unutmayın Heading Etiketleri, Seo kriterleri açısından önemli olsa da daha yerine getirmeniz gereken farklı kriterler de bulunmaktadır. Heading Etiketleri konusunda bu yüzden gerektiğinden fazla kullanarak web sitenizi riske atmayın.seo kriterleri meta tag

Seo kriterleri arasında meta tag etiketleri en önemli seo kriteridir. Meta tag bir web sitesi için web sitesinin kimliğini arama motorlarına tanıttığı, arama motorlarının öncelikle incelediği unsurdur.

meta tag seo kriteri

Özenle hazırlanmış bir web sitesi sahibisiniz web sitenizin içeriğini Seo kriterlerini yerine getirerek gerçek ziyaretçilere ulaşmak, arama motorları tarafından listelenmek istiyorsunuz. İlk adım olarak, en önemli Seo kriteri olan meta tag konusunu çok iyi öğrenmek, uygulamanız gerekecektir. Yıllar öncesinde bu derecede önemsenmeyen hatta meta tag çalışmaları hile yapılarak arama motorlarında üst sıralarda bulunan web siteleri, günümüzde en önemli Seo kriteri olarak karşımıza çıkmakta iyi bir meta tag uygulaması bir web sitesi için yapılabilecek en iyi seo kriteridir. Meta tag uygulamalarını açıklamaları ile aşağıda açıklandığı (bu sayfada uygulandığı gibi) uygulayabilirsiniz;

<title>Seo kriterleri meta tag, yardım</title>

Yukarıdaki meta tag, title etiketi sitenizin arama motorlarında başlık olarak görüleceği bölümdür. Meta tag Seo kriterleri açısından önem derecesi en yüksek seviyededir. Title meta tag etiketi ortalama 79-90 harfi geçmemelidir.

<meta name=”description” content=”Seo kriterleri arasında meta tag uygulamaları en önemli seo kriteridir. Title, description ve keywords meta tagları en önemli seo kriteridir.”>

Yukarıdaki description meta tag etiketi sitenizin açıklamasını ifade etmektedir. Title etiketi ile ilgili olması meta tag Seo kriteri açısından önemlidir. Title meta tag ile birlikte incelenir, birlikte Seo kriteri olarak algılanır. Meta tag Seo kriterleri açısından önem derecesi yüksektir. Kullanılması zaruri kriterlerdendir. Description meta tag etiketi ortalama 150-190 harfi geçmemelidir.

<meta name=”keywords” content=”seo, seo ktiterleri, meta tag“>

Yukarıdaki meta tag etiketi ise siteniz içerisinde bulunan kelimeleri barındıran, meta kelime açıklamalarıdır. Yaklaşık 10-12 kelime kullanabilmeniz önerilen mata tag etiketi, eskiden oldukça fazla önem taşısa da günümüzde önemi minimum seviyededir.

Belirtilen meta tag kriterleri, arama motorları botları tarafından sitenizi inceleme sırasında ilk dikkate aldığı bölümdür. Bu kriter, sitenizin ve alt sayfaların ne içerdiğini anlatan kılavuz satırlardır. Birbirleri ile ilişkili olması gereken meta tag satırları, ayrı ayrı incelenme sonrasında toplu olarak incelenmektedir. Belirtilen meta tag satırları sayfa içerisinde kullanılan kelimelerle alaka düzeyi incelenmektedir. Bu sayede sayfanıza belirli bir değer verilmektedir. Meta tag seo kriteri kelimelerin tekrarlanma sayısına göre derece verilmektedir. Sayfa içerisinde meta tag satırları ile uyumlu kelime tekrarı %2’yi geçmemelidir. Meta tag etiketi hakkında yeterli bilgi sahibi olmamanız durumunda kesinlikle yardım almanız önerilir. Alacağınız yardım, gelecekte Seo kriterleri açısından oldukça işinize yarayacaktır.seo kriterleri

Seo kriterleri olarak sitelerine Seo uygulamaları yapmak için bir arayış içerisinde olan web siteleri sahipleri sürekli Seo kriterleri takip etmek ve uygulamak zorundadır.

seo kriterleri

Peki nedir Seo ktiterleri? İngilizce de Search Engine Optimization olan, Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan, web sitelerinin arama motorlarında bulunabilmesi için yerine getirmesi gerekliliklere Seo ismi verilmektedir. Seo kiretleri ise adından da anlaşılacağı gibi yerine getirilmesi gereken kriterlerdir. Seo kriterleri konusunda internet üzerinde araştırma yaptığımızda bulduğumuz Seo kriterlerinin yaklaşık %90’ı hatalı, kalan %10’luk dilimi ise asıl can alıcı kriterleri belirtmemektedir. Bizler Adsenseweb sitesi olarak bildiğimiz tüm Seo kriterleri bilgilerini sürekli web sitemiz üzerinde paylaşmak. Gerçek Seo kriterleri hakkında bilgi vermek istedik. Günümüzde Seo kriterleri her geçen gün daha fazla önem kazandığı, web sitelerinin arması, arama motorlarının seçici olmasından dolayı değer kazanmaktadır. Seo kriterleri konusunu Google arama motoru olarak ele aldığımızda her geçen gün yeni bir web sitesinin açıldığını ve bu web sitelerinin içerikleri ile arama motoru indexlerine kayıt altına alındığını düşünelim. Kesinlikle bir seçicilik gerektiren bir durumla karşılaşıldığı gerçektir. İşte burada Seo kriterleri devreye girmektedir. En iyi Seo kriterlerini yerine getiren web sitesi diğer rakiplerine oranla daha üst sıralarda listelenerek daha fazla ziyaretçi trafiği çekecektir. Ziyaretçi trafiği dışında Seo kriterleri web sitesinin sahibine, optimize edilmiş, daha az yer kaplayan, daha az trafik limitleri tüketen bir web sitesi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

yeni seo kriterleri

Birçok alt maddesi olan Seo kriterleri konusu bu bölüm üzerinde genel olarak anlatılmakta olup yardım amaçlı, Adsenseweb sitesi üzerinde alt Seo kriterleri olarak madde madde sunulmaktadır. Seo kriterleri genel olarak ne içerir şeklinde bir soru soracak olursak, arama motorları botlarını yormayan, aslında web sitenizin sağlığı amaçlanan, ziyaretçileri tatmin eden bir web sitesi sahibi olmanızı sağlamaktır.

Seo kriterleri konusunu iyi anlayabilmeniz, gizli Seo kriterleri hakkında bilgi sahibi olmanız için Seo kriterleri konusunun ana temelini anlamanız gerekmektedir. Ana temelleri öğrendiğiniz Seo kriterleri, gizli Seo kriterleri, bilinmeyen Seo kriterleri konusunda kendi başınıza çözümler üretmenizi sağlayacaktır. Bu sayede madde madde Seo kriterleri takip etmek yerine gelecekte uygulanacak yada yeni Seo kriterleri konusunda da ön bilgi sahibi olmanızı, yeni Seo kriterleri hakkında yardım alarak daha hızlı anlama yeteneğine sahip olabileceksiniz.