Posts Tagged ‘teknikler’seo teknikleri, site yaşı

Site yaşı, Seo teknikleri konusunda en önemli kriterdir. Bir web sitesi yaşı ne kadar eski olursa arama motorlarında ilk sayfada çıkma ihtimali o kadar yükselir.

Bu konuyu gerçek hayatta görebileceğimiz bir şekilde örnekleyelim, yaşadığınız sokakta iki adet firma var diyelim. Bu firmalardan biri ile alışveriş yapmak istiyorsunuz. Biri oldukça eski bir firma diğeri ise daha yeni açılmış bir firma, ürün yelpazesinin aynı olduğunu almak istediğiniz ürünü ikisinde de bulabileceğinizi kabul edelim. Hangisine giderdiniz? Bazıları muhalif olmak için yeni açılana giderim der fakat ciddi bir ürün veya hizmet alacaksanız yıllardır ayakta olan eski firmayı seçeceklerini kendileri de bir süre sonra anlarlar.

domain yaşı

Şimdi bu örnekle site yaşı yeni hiç mi umut yok diyebilirsiniz. Hatta site yaşı yeni ama ben onlardan daha iyi hizmet veriyorum da diyebilirsiniz. O zaman tanınmanız, güven kazanmanız için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Karamsarlığa kapılmayın eski site yaşı her zaman arama motorlarında ilk sıralarda çıkar şeklinde düşünmeyin. Onlar da hata yapabilir, siz onların hatalarınızı kendiniz için kazanç durumuna çevirebilirsiniz. Hele birde sürekli kurallara uygun, Seo teknikleri yerine getirilmiş, yüm Seo kriterleri aksatmadan yapılmış bir web sitesi sahibiyseniz ileride kolay kolay sırtınız yere gelmeyecektir.

Bir işletmenin zaman içerisinde çeşitli sorunlar yaşayarak ayakta kalması o işletmeye deneyim kazandıracaktır. Bu deneyim o işletmeyi denetleyen denetleme organlarına da o işletme için bir miktar ayrıcalık kazandıracaktır. Yeni açılan bir işletmenin hata yapma olasılığı, ne kadar işinde uzman olsa da eski bir işletme kadar tecrübeli değildir. Seo teknikleri açısından site yaşı önemini bu bakış açısından biraz daha iyi anlayabilirsiniz.

Seo teknikleri açısından önemli olan bir diğer konu backlink getirileridir. Bu konu çok tartışılsa da Seo teknikleri açısından bir kazanç olduğu sürekli gerçektir. Peki backlink ile ne ilgisi var site yaşı ve Seo teknikleri derseniz, doğal backlink sitenizi beğenen, başkalarının da faydalanmasını sağlamak için size verilen link sayısıdır. Bu linklere backlink denir. Backlink doğal olarak belirli bir zaman içerisinde edinilir. Bu bir örnekleme verilmek gerekirse 2 yaşında bir site için yaklaşık 50 backlink doğal olarak edinilmiş kabul edersek. 1 yaşında bir sitenin 60 backlink alması bu işte bir hile var mantığını doğuracaktır. Bu sebeple siteniz incelenecek banlanmanıza neden olabilecek üzücü durumlarla karşılaşmanıza neden olabilecektir. Seo teknikleri, site yaşı bu nedenle oldukça önemlidir.seo teknikleri

Seo teknikleri, Seo kriterlerinin uygulandığı arama motoru optimizasyon hizmetleri teknik ayrıntıları kapsamaktadır.

seo teknikleri

Web sitelerinin arama motorlarında üst sayfalarda çıkma işlemi için çeşitli Seo teknikleri dikkate alınarak uygulanmaktadır. Aslında Seo teknikleri, bir web sitenizin iyi uygulandığı zaman başarılı, faydalı bir web sitesi olduğu anlamına gelir. Seo teknikleri, istekli, teknikleri anlayan bir mantık ile zorlama olmaksızın uygulanmalıdır. Seo teknikleri uzmanı, konuyu bütün olarak ele aldığı zaman bir zahmet olarak görmeyerek her Seo teknikleri uygulama yapan için zevk vermektedir. Seo teknikleri konuyu anlamayan madde madde Seo teknikleri uygulamaya çalışan biri için yorucu, hata sıkıcı bir çalışma olarak algılanabilmektedir. İşini seven bir web tasarım firması, Seo teknikleri uygulama aşamasında sıkıcı bir durum aksine zevkli, sonuç getiren, arama motorlarında üst sıralarda çıkma sonuçlarını elde edebileceği için uygulayana tat vermektedir.

Seo teknikleri, önemli teknikleri maddelemek gerekirse;

Seo teknikleri, Meta tag etiketleri

Meta tag etiketleri Seo teknikleri açısından en önemli Seo teknikleri içerisinde yer almaktadır. Meta tag etiketleriniz özenle hazırlanan sayfaların içerik kimliklerini taşır. Arama motorları meta tag etiketlerini öncelikli inceleyeceği için başarılı bir Seo teknikleri uygulamasını yerine getirmiş olacaksınız.

Seo teknikleri, heading etiketleri

Seo teknikleri açısından heading etiketleri sayfa içi başlık, yardımcı index, vurgulama metinleri içerin oldukça önemli bir tekniktir. Seo teknikleri açısından heading etiketleri vazgeçilmezdir. Heading etiketleri yerinde uygulanmayan bir sayfa değersiz, diğer kelimelerle eş değerde algılanacaktır. İncelemekte olduğunuz sayfa da Seo teknikleri açısından başlıklar heading etiketleri ile vurgulanmıştır.

Seo teknikleri, dahili ve harici link çıkışları

seo teknikleri etiketler

Web sitesi üzerinde bulunan dahili link bağlantıları, tüm sayfalarınızın değerinde indexlenmesini sağlayacağından Seo teknikleri açısından ciddi önem taşımaktadır. Harici link çıkışları ise gereken, destekleyici veya önerici yapıda, gelir elde edilmeyen bir yapıda olmalıdır. Harici link çıkışlarında yapılan hatalar Seo teknikleri konusunda diğer kazanımlarınızı kaybetmenize neden olacağından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Seo teknikleri, görsellerde alt ve title etiketi kullanımı

Seo teknikleri açısından oldukça önem taşıtan bir diğer konu görseller (resimler de) alt ve title etiketlerinin kullanımıdır. Arama motorlarına yardımcı olmak açısından Seo teknikleri konusunda olmazsa olmazlardandır. Bir içerik içinde kullanılan görselin alt etiketi ile bağlamak, içeriğin ve görselin konu ile ilgili olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için önemli bir Seo teknikleri maddesini yerine getirmiş olacaksınız.google chrome adsense

google chrome adsense

Bazı Google Adsense reklamları kullanıcıları Google Chorome ile Adsense reklamlarından daha iyi kazandıklarını farketmektedirler. Peki nasıl oluyor da Google Chrome kullanan bir internet kullanıcısı Adsense reklamlarından daha çok kazandırıyor. Bunu bilmeyenlere biraz açıklayalım. Browser olarak Google Chorome kullanıyorsanız bunu denemek oldukça kolay. Doğal olarak ilgilendiğiniz konuları veya yakın bir tarihte Google üzerinde bir kelime aradınız. Adsense reklamı yayınlayan ama o konu ile ilgili olmayan bir web sitesine girdiniz. O web sitesinde bulunan Adsense reklamlarının sizin kısa süre içerisinde arama yaptığınız kelimelerle ilgili reklamlar olduğunu farkedeceksiniz.

google chrome

Google Chorome Browser‘ı bir nimettir. Arama motorları üzerinde bir konuyu arayarak sitenize giren bir internet kullanıcısı reklamları tıklama oranı Google Adsense reklamlarının site ile ilgili reklam yayınlama politikasına göre yüksektir. Sitenizi ziyaret eden bu kullanıcının konu ile ilgili reklamları görmesi dışında “aa, ben geçen gün bunu aramıştım” şeklinde bir ifade ile yayınlanan reklamı tıklama ihtimali tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksektir.

İşte bu nedenle sitenizde veya forumlarda Google Chrome kullanımını destekleyen açıklamalar kullanmanız sizin faydanıza oalcaktır. Bazı Adsense reklamları yayınlayan arkadaşların sitelerinde “Google Chrome’u İndirin” şeklindeki, sistemi desteklemek için yayınlanan Google reklamlarına da bu bakış açısından bakmalarını öneririz.

Bunun bir başka açıdan sağlamasını farklı bir browser kullanarak web sitenize girmeniz durumunda ilgisiz, hatta çöp reklam olarak nitelendirilebilecek reklamların yayınlandığını görmeniz mümkündür. Oysa ki, tüm internet kullanıcıları Google Chrome kullanmış olsaydı sizin çöp reklamlarla uğraşmak, sürekli filtreleri incelemek gibi bir mecburiyetiniz olmayacaktı. Çöp olarak görseniz de aslında onlar çöp reklam değil kullanıcıya hitap eden başarılı Adsense reklamları olacaktı.

Ayrıca çalışma hızı, sakinliği açısından da Google Chrome bir defa kullanmanız durumunda sizi eski browserları kullanmanıza gerek duyurmayacaktır. Özelleştirmelerin ve Google Chrome eklentileri açısından zengin olan browser ilgilendiğiniz Google Chrome eklentileri sayeside size özel bir browser sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Google Chrome ile daha yaygın bir kullanım, daha fazla Adsense kazanları ümidiyle.adsense onay süreci

Adsense onay süreci, ilk ve 2. onay süreci, yapılan hatalar, onay aşamaları, yardım

Google Adsense reklamları ile internet üzerinde para kazanmak istiyorsunuz. İlk olarak Google Adsense reklamları ile para kazanabilmek için bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bunu profesyonel bir şekilde alan adı, barındırma hesabı alarak, tasarım yapılmış bir web sitesine sahip olarak yada Google Blogger gibi ücretsiz bir blog üzerinden de alabilirsiniz.

Adsense onay süreci her iki çalışma içinde aynı onay süreci aşamalarını sergilemektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Adsense onay süresi, yapmak istediğiniz reklam yayınlama işlemlerinin belirli aşamalarla onaylanması aşamalarıdır. Adsense onay süreci, ilk aşamada Adsense reklamları yayınlayacağınız web sitesini bildirerek açacağınız Adsense hesabı ile başlamaktadır. Hesabın açılması sonrasında kayıt işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz web sitesi ve kayıt bilgileriniz yüzeysel olarak incelenmektedir.

Adsense onay süreci, ilk aşamada incelenen web sitesi, Google Adsense reklam kodları oluşturarak eklemeniz için sizlere Google Adsense panelini açmaktadır.İlk Adsense onay süreci bu aşamada geçilmiş denilebilir. Bu aşamada web sitenizin aktif olduğu, Google politikalarına uygunluğu gibi kriterler incelenir bu yüzden biraz yüzeyseldir. Reklamları eklemeniz sonrasında web sitenizde reklam alanları tanımlanmış bir şekilde, reklamların yayınlanmadığı, boş görüldüğü bir adım içerisine girilmektedir.

Adsense onay süreci, 2. onay aşamasında reklamları eklediğiniz web sitesi, detaylı bir şekilde reklam yerleşimi de dahil olmak üzere tekrar incelenir. Bu Adsense onay süreci içerisinde kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinizi aralıklarla düzenli bir şekilde kontrol etmeniz önerilir. 2.Adsense onay süreci olarak isimlendirilebilecek bu süreç, tüm sayfa içeriklerinizin, görsellerin detaylı incelendiği süreçtir. Adsense hesabınız onaylanmadı şeklinde alacağınız bildirimlerde yapılan hatalar, olmaması gereken uygulamalar, Google politika ihlali, Google politikaları ile uyumlu değil gibi yanıtlar almanız mümkündür.

Adsense 2. onay süreci içerisinde Google politikaları ile uyumlu değil yanıtı almanız düzeltilemeyecek bir durum değildir. Kullanmış olduğunuz konular, içerikler, görseller tekrar elden geçirilerek 2. Adsense onay süreci tekrar başlatabilirsiniz.

2. Adsense onay sürecinden sonra hesabınızın onaylanması durumunda reklamlar web siteniz üzerinde görülür bir şekilde yayınlanmaya başlayacaktır. Bu 2. onay süreç sonrasında uygulamalarınız, trafik ve kazançlarınız tekrar tekrar sizin haberiniz olmadan incelenecek, hata yapmadığınız kontrol edilecektir.adwords teknikleri

Genelde web sitesi sahiplerinin arama motorlarında bulunabilmek istedikleri kelimeler rekabet yoğun olduğu aslında da getirisinin düşük olduğu kelimelerdir. Örnek olarak nakliyat sektöründeki evden eve nakliyat hizmetlerini ele alırsak İstanbul da evden eve nakliyat hizmeti veren bir firmanın en büyük hedefi evden eve nakliyat kelimesinde Google ücretsi arama sorgularında çıkmaktır. Fakat kendinizi bir internet kullanıcısı olarak düşünün Google arama motoruna girdiniz ve bu tür bir hizmet almak istediğiniz için evden eve nakliyat şeklinde arama yaptınız. Karşınıza İzmir de evden eve nakliyat hizmeti veren bir firma çıktı. Bu ne kadar işinize yarar siz düşünün.

İnternet kullanıcıların zaman içerisinde bu şekilde aramalar yaparak bilinçlenmesi üzerine hedef arama kelimelerini indirgeyerek Google üzerinde aramalar yaptıklarını, sonuçlardan daha fazla memnun olduklarını görmekteyiz.

Google Adwords reklamlarını kullanmak isteyen, Adwords panellerini inceleyen kullanıcılar Adwords Anahtar Kelime Aracı bölümünde hedef kelimelerini sorguladıklarında çok farklı arama sonuçlarını görecektir. Bu mantık üzerinden yola çıkarsak Google Adwords reklamlarında hedef kelimelerinizi detaylara indirgemek Google Adwords reklamlarında daha az maliyet ile daha etkili sonucu ulaşmanızı sağlayacaktır.

Diğer bir Google Adwords reklamlarında yapılan hata ise Google Adwords teknikleri olarak isimlendirilemese de hata olarak isimlendirilebilir. Bu hata, gerek içerik gerekse görsellik olarak kötü hazırlanmış bir web sitesi birçok Google Adwords reklamı veren kişinin yaptığı en büyük hatalardandır.

Adwords teknikleri

Google Adwords reklamlarının çıkması için tüm enerjilerini harcarken Google ziyaretçilerinin tıklayarak girmiş oldukları web sitelerinin yetersizliği kazanmaktansa para kaybetmelerine neden olmaktadır.

Google Adwords teknikleri olarak değerlendirilebilecek bir konu da Google Adwords reklamlarının yayınlanma saatidir. Ziyaretçileri pek araştırma yapmayacağı saatler ve günler bir diğer Google Adwords kullanıcısının inceleme yaptığı hatta etik olmayan tıklamalar yaptığı saatlerdir. Hedef kitlenizin yoğun intertte olduğu saatlerde Google Adwords reklamı vermek Adwords teknikleri olarak sayılabilir.

Google Adwords teknikleri olarak bir diğer konu da reklamlarında kullanmış olduğunuz metinlerin web sitenizle ilişkili olmasıdır. Google Adwords reklamları ile Google üzerinde çıkabilmek için çok zaman anlamsız metinlerle karşılaşmaktayız. Yada anlamlı ama tıklama başına maliyeti yüksek reklam birimleri ödendiğini çoğumuz bilir. Bunun önüne geçebilmek için sitenizin içeriği ile paralel Google Adwords reklamları kullanmak Google Adwords tekniklerinden biridir.

Reklamları rahat düzenleyebiliyor olduğunuz gibi site içeriğinizin de rahat düzenlenebilir yada bu konuda uzman bir Google Adwords web tasarımcısına ihtiyacınız olacaktır.adsense reklam yerleşimi

Adsense reklam yerleşimi

Oldukça iyi içeriğe sahip, özgün bir web siteniz var. Google Adsense reklam başvurusunda bulundunuz, kabul edildi. Reklamları sitenizde yayınlıyorsunuz, iyi kötü ziyaretçiniz de var ama reklamlar çok az tıklanıyor. Bunun nedeni yapılan ciddi hatalardan biri olan reklam yerleşiminin iyi yapılmamış olması olabilir. Google Adsense reklamlarından kazanç elde etmek isten web sitesi sahipleri her ne kadar içeriklerini eklerken, web sitelerini genişletirken Google Adsense kazançlarını düşünmeyerek, kaliteli bir web siteyi hazırlamayı amaçlaması gerekse de reklam yerleşim düzenini asla unutmamalıdır.

Oraya buraya sıkıştırılmış, sonradan imkansızlıklar dahilinde yerleştirilmiş reklamlar ziyaretçiler tarafından da fark edilmeyecek, fark edilse de rahatsız bir görünümden tıklanma hissi uyandırmayacaktır. Bu nedenle içerikleri ekleyeceğiniz sitenin ilk olarak reklam yerleşimi dikkate alınmalıdır. Bu konuda günümüzde Google Adsense temaları şeklinde, WordPress Adsense temaları ile karşılaşılmaktadır.

İyi dizayn edilmiş, iyi düşünülmüş Google Adsende reklam yerleşimi, Google Adsense tarafından kısıtlama getirilen reklam sayısına gerek görmeden daha az reklam ile daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Google Adsense reklam yerleşimi

Zaman zaman reklam şekillerini değiştirmek beklemediğiniz kazançları elde etmenize yardımcı olacaktır. Google Adsense reklam yerleşimi kazanç açısından oldukça önem taşıdığı asla unutulmamalıdır. Düzgün içerik, kazandıran kelime seçimi sonrasında reklam yerleşimi kötü yapılmış bir web sitesinde kazancınız çok düşük, beklentilerinizin altında kalmasına neden olacaktır. Tabi ki Google Adsense reklamlarında açgözlü olmamak gerekmektedir. Çok iyi kazanan reklam yerleşimi sonrasında kazancı farklı yöntemlerle de arttırmanız gerekmektedir.

Adsense reklam yerleşimlerinde farklı reklam yöntemleri denemek reklamın yerleşim yeri dışında sunum şekli açısından da fazla kazanmanızı sağlayacaktır. Text Adsense reklam yerine bazen görüntülü Adsense reklamlardan daha fazla kazandırabileceği gibi tam tersi de olması mümkündür. Burada web sitesinin sahibinin sitesini ziyaretçi gibi incelemesi, ziyaretçinin hangi Google Adsense reklamlarının ilgisini çekeceğini düşünmesi gerekmektedir.

İçeriğin yoğun oldu sitelerde görsel Adsense reklam yerleşimi mantıklı bir seçim olacaktır.

Geniş, ferah web sitelerinde Google Adsense reklam yerleşimi daha rahat olacağı gibi sıkıştırılmış bir görünüm yerine ziyaretçi açısından çok daha ferah bir görünüm sağlanacaktır. Bu yüzden Google Adsense reklamlarınızın tıklanma oranı aratabilecektir. Tasarım sonrasında Adsense reklamlarını yerleştirmekte sıkıntı yaşadığınız sitelerde tasarımınızı değiştirmeniz, belirtilen mantıklar üzerinde bir web sitesi sahibi olmanızı öneririz.

Unutmamak gerekir ki birçok zor aşamadan sonra elde ettiğiniz ziyaretçileri sayfanızı incelerken kaybetmeniz oldukça kolaydır. Google tarafından sayfada kalma süresinin de önemsendiği ziyaretçiler bu açıdan ciddi bir önem taşımaktadır.